ברוב רובם של הבתים, כשאנחנו פותחים את דלת הבית אנחנו נמצאים מיד בסלון. הסלון זהו החלל הראשי והמרכזי של הבית והוא למעשה מקדם את פנינו. אם הסלון מסודר, מטופח, נקי ומזמין הבית שלנו יעשה רושם של בית מוקפד ומתוחזק. לא משנה אם בחדרים האחוריים שורר בלגן אימים. אז זה לא שאנחנו ממליצים להזניח את חדרי הבית אבל אנחנו כן ממליצים מאוד, לטפח את הסלון. מה זה כולל? חלונות, ספות, רצפה, שטיח ובקיצור – הכול…

הסלון הוא בדרך כלל החלל המרכזי בבית. הוא המקום שכל מי שנכנס אלינו הביתה, פוגש מיד. הסלון הוא גם המקום בו אנחנו מבלים הכי הרבה ביחס לשאר חדרי הבית. בגלל סיבות אלו חשוב מאוד להשקיע בסלון על מנת שהוא יהיה נוח ונעים. מה עושה את הסלון לכזה שישדר תחושת ניקיון וטיפוח? אז לפני הכול ברור שאנחנו צריכים להשקיע בעיצוב הנכון של הסלון. אם הוא יהיה מרוהט היטב, עם ווילונות מתאימים ועם שטיח נעים לעין, הסלון יצור את הרושם המבוקש והמטופח. אך ברור שזה עדיין לא מספיק. כי אם לא נתחזק את הסלון המעוצב שלנו, הרי שלא עשינו שום דבר.

מנקים ומבריקים את הסלון

הסלון שלנו זקוק לטיפוח מתמיד ולתחזוקה שוטפת על מנת שהוא יישאר יפה. בדרך כלל יש לנו בסלון חלונות זכוכית או דלתות זכוכית. אלו דורשים הברקה ומירוק על מנת שהם יהיו זכים ושקופים לגמרי. כשהם יהיו כאלה הסלון ייראה מבריק. מלבד זאת יש לנו את הספות. אלה גם כן מהוות במקרים רבים נקודות תורפה. כי הספות מטבע השימוש בהן סובלות מבלאי, הן מתלכלכות מעצם השימוש בהן. לעיתים נשפך עליהן, זולג עליהן או שהן סתם כך סופחות אבק. אם לא נטפח את הספה, המראה העכור שלה ישפיע על המראה הכללי של הסלון והוא ייראה לא נחמד ולא סימפטי כלל וכלל.

מנקים ומבריקים את החלונות

החלונות בסלון דורשים טיפול מיוחד. יש להבריק אותם היטב משני הצדדים כדי שהתוצאה תהיה מבריקה. לעיתים אלו חלונות שידרשו ניקיון אצל חברת ניקיון חלונות שתבצע את הניקיון מבחוץ באמצעים מיוחדים כמו סנפלינג וכדומה, אך עדיין לא כדאי לחסוך בהם. כי חלונות שאינם נקיים ייצרו תחושה מאוד לא סימפטית בסלון.

אז נכון שבמקרים רבים מדובר בהוצאה כספית גדולה ודי משמעותית, אך זה למעשה המחיר שאנחנו צריכים לשלם כדי ליהנות מסלון נקי.

לא שוכחים את הספות

ניקוי ספות בד זה אמנם אתגר אבל זה ממש לא סוף העולם. יש דרך להשתלט על המשימה. ישנם תכשירי ניקוי שונים ויש גם אפשרות להיעזר בשירותיה של חברת ניקיון המציעה ניקוי ספות ברמת גן.  חברות הניקיון מצוידות בכל מה שצריך על מנת שהספה שעוברת תחת ידיהן תצא נקייה ממש כמו חדשה.