כשניגשים לבצע ניקוי חלונות, תמיד מחפשים את החומר הכי טוב לביצוע העבודה. אך כיצד ניתן לדעת אלו חומרי ניקיון טובים יותר ואלו פחות טובים? במדריך הבא, קיצרנו לכם את הדילמה, וכאן נסביר בקצרה ממה כל חומר עשוי ומה יעיל יותר לניקוי החלונות בבית.

אחוזי אלכוהול – המדד המרכזי

זה אולי יישמע טיפה מופרך, אבל המדד המרכזי בעת בחירת חומר לניקוי חלונות הוא דווקא האלכוהול. כמובן שאין הכוונה למשקאות אלכוהול, אלא יותר בכיוון של אלכוהול רפואי הנמצא בין היתר גם בחומרי ניקיון. בקצרה: הדבר הכי חשוב בבחירת חומר לניקוי חלונות, הוא חומר שאינו משאיר סימני ידיים או ניגוב. אלכוהול, הוא רכיב מרכזי המונע סימני ידיים. לצורך הדוגמה: ב"סנו קליר" ישנו 5% אלכוהול, אך אינו מונע סימני ניגוב או סימני ידיים. כדי למנוע את אלו, צריך להשתמש לכל הפחות בחומר לניקוי חלונות המכיל כ-60% אלכוהול. חומרי ניקיון כאלה, ניתן להשיג בחנויות לממכר מוצרי ניקיון, ופחות מרשתות הגדולות כמו רמי לוי וכהנה.

חומר ניקוי ניטרלי בלבד!

דבר נוסף וחשוב, הוא לא להשתמש בשום חומר ניקוי ברמה אלקאלית או ברמה חומצית, אלא אך ורק בחומר ניקוי ניטרלי. בקצרה: כל חומר ניקוי נמדד ברמת PH. סקלת ה-PH היא מעין סולם המודד את רמת החוזק של כתם או של חומר הניקוי. הסולם הוא מ-1 עד 14 כך ש-7 זה בעצם ניטרלי. מ-1 ועד 7 זה ברמה חומצית, ומ-8 עד 14 זה ברמה בסיסית. לשם הדוגמה: בירה היא 4.5 בסקלת ה-PH וכדי להסיר כתם בירה, צריך משהו מקביל ברמה בסיסית (11.5). עוד בנושא סקלת PH, תמצאו בקישור כאן.

בחלונות, אין צורך להשתמש בשום חומר ניקוי שאינו ניטרלי (מים אגב זה ניטרלי), חומר ניקוי אחר עלול לגרום לנזק הרסני לחלונות ולכן יש להימנע מכך.

מטלית מיקרופייבר לניקוי חלונות – חיים קלים

דבר נוסף וחשוב בעת בחירת חומר לניקוי חלונות, הוא שימוש במטלית מיקרופייבר הסופגת אליה היטב את המים וסימני הניגוב. המלצה שלנו: רכשו מטלית מיקרופייבר פעם אחת, ואנו בטוחים כי תודו לנו על כך. במידה ואין ברשותכם מטלית מיקרופייבר, נייר סופג יכול להיות תחלופה מצוינת (אם כי אינה זולה כלל).

סכין לניקוי חלונות לגירוד לכלוך או שומן

במידה ונתקלתם בשאריות צבע או שומנים הדבוקים חזק לחלונות, אל תנסו שום חומר שאינו מיועד לכך. הפתרון הטוב ביותר מבין כולם, הוא סכין לניקוי חלונות (ניתן לרכוש באתר WeClean). סכין לניקוי חלונות טובה, תחזיק לכם למספר שנים ותשחרר לכם כאב ראש לא קטן בעת כתמים ושאריות דבקים על החלונות בבית.

אנו מקווים שאהבתם, בהצלחה!